EXB-E10C183J
EXB-E10C183J EXB-E10C183J - Brand New PANASONIC Resistor Networks, Arrays
Get Quote
Buy Now
EXB-E10C183J
EXB-E10C183J - Brand New PANASONIC Resistor Networks, Arrays
Manufacturer Part No: EXB-E10C183J In Stock
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingAlternate Packaging
Height0.026" (0.65mm)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.157" L x 0.083" W (4.00mm x 2.10mm)
Applications-
Supplier-Device-Package1608
Tolerance±5%
Temperature-Coefficient±200ppm/°C
Circuit-TypeBussed
Resistance-Ohms18k
Number-of-Resistors8 Resistors
Number-of-Pins10 Pins
Power-Per-Element62.5mW
Package-Case1608, Concave, Long Side Terminals
■ Features
● High density placing for digital signal circuits
· Bussed 8 or 15 resistors for pull up/down circuits
EXBD: 3.2 mm × 1.6 mm × 0.55 mm, 0.635 mm pitch
EXBE: 4.0 mm × 2.1 mm × 0.55 mm, 0.8 mm pitch
EXBA: 6.4 mm × 3.1 mm × 0.55 mm, 1.27 mm pitch
EXBQ: 3.8 mm × 1.6 mm × 0.45 mm, 0.5 mm pitch
(“High density placing” is shown below)
● High speed mounting using conventional placing machine
● Reference Standard…IEC 60115-9, JIS C 5201-9, EIAJ RC-2130
● RoHS compliant
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈