B32671L1332J000
B32671L1332J000 B32671L1332J000 - Brand New Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
B32671L1332J000
B32671L1332J000 - Brand New Film Capacitors
Manufacturer Part No: B32671L1332J000 In Stock
Contact us
ManufacturerEPCOS (TDK)
Product CategoryFilm Capacitors
CategoriesFilm Capacitors
SeriesB32671L
PackagingBulk
Part-StatusActive
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage-Rating-AC600V
Voltage-Rating-DC1600V (1.6kV)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Operating-Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting-TypeThrough Hole
Package-CaseRadial
Size-Dimension0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Height-Seated-Max0.472" (12.00mm)
TerminationPC Pins
Lead-Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationsHigh Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Ratings-
Features-
Product Details
__
High V AC, high temperature (wound)
Features
Very high AC voltages for all frequency ranges
Very small dimensions
High peak voltage for short time periods
High peak current
High pulse withstand capability
Typical applications
Electronic ballasts (resonant circuits)
SMPS
High-frequency AC loads
Pulse circuits
Construction
Dielectric: metallized polypropylene (PP)
Wound capacitor technology
Plastic case (UL 94 V-0)
Epoxy resin sealing
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈