CS18LV10245CCR55
CS18LV10245CCR55 CS18LV10245CCR55 - Brand New CHIPLUS IC Chips
Get Quote
Buy Now
CS18LV10245CCR55
CS18LV10245CCR55 - Brand New CHIPLUS IC Chips
Manufacturer Part No: CS18LV10245CCR55 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerCHIPLUS
Product CategoryIC Chips
Product Details
__
[ CHIPLUS ]
GENERAL DESCRIPTION
The CS18LV02565 is a high performance, high speed and super low power CMOS Static Random Access Memory organized as 32,768 words by 8bits and operates for a single 4.5 to 5.5V supply voltage. Advanced CMOS technology and circuit techniques provide both high speed, super low power features and maximum access time of 55/70ns in 5.0V operation. Easy memory expansion is provided by an active LOW chip enable (/CE) and active LOW output enable (/OE).
FEATURES
Wide operation voltage : 4.5 ~ 5.5V
Ultra low power consumption : 2mA@1MHz (Max.) , Vcc=5.0V.
1.0 uA (Typ.) CMOS standby current
High speed access time : 55/70ns.
Automatic power down when chip is deselected.
Three state outputs and TTL compatible.
Data retention supply voltage as low as 1.5V.
Easy expansion with /CE and /OE options.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈