M27W101-80K6TR
M27W101-80K6TR M27W101-80K6TR - Brand New STMicroelectronics Memory
Get Quote
Buy Now
M27W101-80K6TR
M27W101-80K6TR - Brand New STMicroelectronics Memory
Manufacturer Part No: M27W101-80K6TR In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Memory
Contact us
ManufacturerSTMicroelectronics
Product CategoryMemory ICs
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case32-LCC (J-Lead)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceParallel
Voltage-Supply2.7 V ~ 3.6 V
Supplier-Device-Package32-PLCC (11.35x13.89)
Memory Capacity1M (128K x 8)
Memory-TypeEPROM OTP
Speed80ns
Format-MemoryEPROMs
DESCRIPTION
■ 2.7V to 3.6V LOW VOLTAGE in READ OPERATION
■ ACCESS TIME:
– 70ns at VCC = 3.0V to 3.6V
– 80ns at VCC = 2.7V to 3.6V
■ PIN COMPATIBLE with M27C1001
■ LOW POWER CONSUMPTION:
– Active Current 15mA at 5MHz
– Standby Current 15µA
■ PROGRAMMING TIME 100µs/byte
■ HIGH RELIABILITY CMOS TECHNOLOGY
– 2,000V ESD Protection
– 200mA Latchup Protection Immunity
■ ELECTRONIC SIGNATURE
– Manufacturer Code: 20h
– Device Code: 05h
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈