VLCF5020T-2R2N2R6-1
VLCF5020T-2R2N2R6-1 VLCF5020T-2R2N2R6-1 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
VLCF5020T-2R2N2R6-1
VLCF5020T-2R2N2R6-1 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: VLCF5020T-2R2N2R6-1 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesVLCF
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating2.62A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height2 mm
Length5 mm
Width5 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Tolerance±30%
Height-Seated-Max0.079" (2.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency2.2μH
DC resistance (DCR)71 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation2.62A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current2.62 A
Maximum-DC-Resistance71 mOhms
FEATURES
● Magnetic shield type wound inductor for power circuits.
● Low-profile product lineup with max. heights of 1.8mm, 2.0mm, 2.4mm, and 2.8mm allowing for different usages.
● Magnetic shield construction with ferrite core.
APPLICATION
● Power source inductor for mobile devices such as HDDs, DVCs, and DSCs
● LCDs, other DC to DC converters
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈