2225SC683KAZ1A
2225SC683KAZ1A 2225SC683KAZ1A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
2225SC683KAZ1A
2225SC683KAZ1A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 2225SC683KAZ1A In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesFLEXITERM®
PackagingAlternate Packaging
Package-Case2225 (5763 Metric)
Capacitance0.068μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Voltage-Rated1500V (1.5kV)
Size-Dimension0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
ApplicationsBoardflex Sensitive
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Ratings-
Thickness-Max0.100" (2.54mm)
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈