DPLS4140E-13
DPLS4140E-13 DPLS4140E-13 - Brand New Diodes Incorporated Transistors (BJT) - Single
Get Quote
Buy Now
DPLS4140E-13
DPLS4140E-13 - Brand New Diodes Incorporated Transistors (BJT) - Single
Manufacturer Part No: DPLS4140E-13 In Stock
Contact us
ManufacturerDiodes Incorporated
Product CategoryTransistors (BJT) - Single
SeriesDPLS4140
PackagingReel
Unit-Weight0.000282 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseSOT-223
ConfigurationSingle
Pd-Power-Dissipation1000 mW
Maximum Operating Temperature+ 150 C
Operating temperature range- 55 C
Collector-Emitter-Voltage-VCEO-Max- 140 V
Transistor-PolarityPNP
Collector-Emitter-Saturation-Voltage- 360 mV
Collector-Base-Voltage-VCBO- 180 V
Emitter-Base-Voltage-VEBO- 7 V
Maximum-DC-Collector-Current- 10 A
Gain-Bandwidth-Product-fT150 MHz
DC-Collector-Base-Gain-hfe-Min12 at - 10 A - 5 V
DC-Current-Gain-hFE-Max100 at 10 mA at 5 V
Features
• Epitaxial Planar Die Construction
• Ideally Suited for Automated Assembly Processes
• Ideal for Medium Power Switching or Amplification Applications
• Lead Free By Design/RoHS Compliant (Note 1)
• "Green" Device (Note 2)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈