HL1-HTM-AC115V
HL1-HTM-AC115V HL1-HTM-AC115V - Brand New PANASONIC Power Relays
Get Quote
Buy Now
HL1-HTM-AC115V
HL1-HTM-AC115V - Brand New PANASONIC Power Relays
Manufacturer Part No: HL1-HTM-AC115V In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Power Relays
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryPower Relays, Over 2 Amps
SeriesHL
PackagingBulk
Termination-StyleQuick Connect - 0.187" (4.7mm)
Mounting-TypeChassis Mount
Features-
Contact-FormSPDT (1 Form C)
Operate-Time10ms
Release-Time10ms
RelaysGeneral Purpose
Coil-TypeNon Latching
Coil-Current10.4mA
Coil-Voltage115VAC
Contact-Rating-Current15A
Switching-Voltage125VAC - Nom
Turn-On-Voltage-Max92 VAC
Turn-Off-Voltage-Min34.5 VAC
FEATURES
1. Compact high-capacity control relay
In the same external dimensions as an HC relay, this compact power relay enables high-capacity control: 15 A for 1 Form C, 10 A for 2 Form C.
2. Designed for high reliability
3. Various types provided in rich
lineup. LED indicator type also available.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈