KC7050C48.0000C50D00
KC7050C48.0000C50D00 KC7050C48.0000C50D00 - Brand New AVX Corp/Kyocera Corp Oscillators
Get Quote
Buy Now
KC7050C48.0000C50D00
KC7050C48.0000C50D00 - Brand New AVX Corp/Kyocera Corp Oscillators
Manufacturer Part No: KC7050C48.0000C50D00 In Stock
Product CategoryOscillators
SeriesKC7050C-C5, Kyocera
ProductClock Oscillators
TypeXO (Standard)
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating50 mA
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.063" (1.60mm)
Length7 mm
Width5 mm
Package-Case2820 (7050 metric)
Frequency48MHz
Operating-Temperature-10°C ~ 70°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
FunctionEnable/Disable
Voltage-Supply5V
OutputCMOS
Load-Capacitance15 pF
Supply Current50mA
Ratings-
Frequency-Stability±50ppm
Maximum Operating Temperature+ 70 C
Operating temperature range- 10 C
Operating-Supply-Voltage5 V
Supply-Voltage-Max3.3 V
Output-FormatCMOS
Features
• Surface mount type suitable for auto pick-and-place
• Reflow soldering compatible
• CMOS, TTL IC direct drive is possible
• With tri-state function
• Broad frequency range from 1.8MHz to 50MHz
• Supply voltage VCC=3.3/ 5.0V available
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈