STPS3150RL
STPS3150RL STPS3150RL - Brand New STMicroelectronics Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
STPS3150RL
STPS3150RL - Brand New STMicroelectronics Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: STPS3150RL In Stock
SeriesSTPS3150
ProductSchottky Rectifiers
PackagingCut Tape (CT) Alternate Packaging
Unit-Weight0.038801 oz
Mounting-StyleThrough Hole
Package-CaseDO-201AD, Axial
TechnologySi
Mounting-TypeThrough Hole
Supplier-Device-PackageDO-201AD
ConfigurationSingle
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr2μA @ 150V
Voltage-Forward-Vf-Max-If820mV @ 3A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max150V
Current-Average-Rectified-Io3A
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction175°C (Max)
Maximum Operating Temperature+ 175 C
Operating temperature range- 65 C
Vf-Forward-Voltage0.89 V at 6 A
Ir-Reverse-Current2 uA
If-Forward-Current3 A
Vrrm-Repetitive-Reverse-Voltage150 V
Ifsm-Forward-Surge-Current150 A
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈