AT25128AN-10SI-2.7
AT25128AN-10SI-2.7 AT25128AN-10SI-2.7 - Brand New Intel / Altera Memory
Get Quote
Buy Now
AT25128AN-10SI-2.7
AT25128AN-10SI-2.7 - Brand New Intel / Altera Memory
Manufacturer Part No: AT25128AN-10SI-2.7 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Memory
Contact us
ManufacturerIntel / Altera
Product CategoryMemory ICs
Series-
PackagingTube
Package-Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceSPI Serial
Voltage-Supply2.7 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package8-SOIC
Memory Capacity128K (16K x 8)
Memory-TypeEEPROM
Speed10MHz, 20MHz
Format-MemoryEEPROMs - Serial
Description
The AT25128A/256A provides 131,072/262,144 bits of serial electrically- erasable programmable read only memory (EEPROM) organized as 16,384/32,768 words of 8 bits each. The device is optimized for use in many industrial and commercial applications where low-power and low-voltage operation are essential. The devices are available in space saving 8-lead PDIP, 8-lead EIAJ SOIC, 8-lead JEDEC SOIC, 8-lead TSSOP, 8-ball dBGA2 and 8-lead SAP packages. In addition, the entire family is available in 2.7V (2.7V to 5.5V) and 1.8V (1.8V to 5.5V) versions.
Features
• Serial Peripheral Interface (SPI) Compatible
• Supports SPI Modes 0 (0,0) and 3 (1,1)
• Data Sheet Describes Mode 0 Operation
• Low-voltage and Standard-voltage Operation
– 2.7 (VCC = 2.7V to 5.5V)
– 1.8 (VCC = 1.8V to 5.5V)
• 20 MHz Clock Rate (5V)
• 64-byte Page Mode and Byte Write Operation
• Block Write Protection
– Protect 1/4, 1/2, or Entire Array
• Self-timed Write Cycle (5 ms Max)
• High-reliability
– Endurance: 1 Million Write Cycles
– Data Retention: >100 Years
• Automotive Grade, Extended Temperature and Lead-free/Halogen-free Devices Available
• Die Sales: Wafer Form, Waffle Pack, and Bumped Die
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈