IHLP3232DZER4R7M01
IHLP3232DZER4R7M01 IHLP3232DZER4R7M01 - Brand New VISHAY Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
IHLP3232DZER4R7M01
IHLP3232DZER4R7M01 - Brand New VISHAY Fixed Inductors
Manufacturer Part No: IHLP3232DZER4R7M01 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerVISHAY
Product CategoryFixed Inductors
SeriesIHLP-3232DZ-01
ProductPower Inductors
TypeMolded
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating7.25A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height4 mm
Length8.64 mm
Width8.18 mm
Package-Case3232
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.157" (4.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency4.7μH
DC resistance (DCR)32 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation15A
Q factor-
Self Resonant Frequency20MHz
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current15 A
Maximum-DC-Resistance32 mOhms
Self-Resonant-Frequency20 MHz
FEATURES
• Shielded construction
• Excellent DC/DC energy storage up to 1 MHz to
2 MHz. Filter inductor applications up to SRF
(see “Standard Electrical Specifications” table)
• High temperature, up to 155 °C
• Lowest DCR/μH, in this package size
• Handles high transient current spikes without
saturation
• Ultra low buzz noise, due to composite construction
• IHLP design. PATENT(S): www.vishay.com/patents
• Material categorization: for definitions of compliance
please see www.vishay.com/doc?99912
APPLICATIONS
• PDA / notebook / desktop / server applications
• High current POL converters
• Low profile, high current power supplies
• Battery powered devices
• DC/DC converters in distributed power systems
• DC/DC converter for Field Programmable Gate Array (FPGA)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈