ACM2520-601-3P-T002
ACM2520-601-3P-T002 ACM2520-601-3P-T002 - Brand New TDK Corporation IC Chips
Get Quote
Buy Now
ACM2520-601-3P-T002
ACM2520-601-3P-T002 - Brand New TDK Corporation IC Chips
Manufacturer Part No: ACM2520-601-3P-T002 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryIC Chips
MfrTDK Corporation
SeriesACM
PackageTape & Reel (TR)
Product-StatusNot For New Designs
Filter-TypeSignal Line
Number-of-Lines3
Impedance-Frequency600 Ohms @ 100 MHz
Voltage-Rating-DC20V
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height-Max0.051" (1.30mm)
Package-Case1008 (2520 Metric) 6 PC Pad
FEATURES
• Although greatly miniaturized, this wire-wound chip-type filter maintains the characteristics needed for a common-mode filter. Common-mode impedance is 1000Ω [at 100MHz], so this filter is greatly effective in supporting noise.
• Almost no affect upon even high speed signals since differential mode impedance is kept low.
APPLICATIONS
• Used for radiation noise suppression for any electronic devices.
• Used to counter common-mode noise affecting signals within high speed lines.
• USB line for personal computers and peripheral equipment.
• IEEE1394 line for personal computers, DVC, STB, etc.
• LVDS, panel link line for liquid crystal display panels.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈