942C12P47K-F
942C12P47K-F 942C12P47K-F - Brand New Cornell Dubilier Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
942C12P47K-F
942C12P47K-F - Brand New Cornell Dubilier Film Capacitors
Manufacturer Part No: 942C12P47K-F In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerCornell Dubilier
Product CategoryFilm Capacitors
Series942C
PackagingBulk
Package-CaseAxial
Capacitance0.47μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension1.142" Dia x 1.811" L (29.00mm x 46.00mm)
ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
Tolerance±10%
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance5 mOhm
Height-Seated-Max-
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Voltage-Rating-AC430V
Voltage-Rating-DC1200V (1.2kV)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈