BYW4200B-TR
BYW4200B-TR BYW4200B-TR - Brand New STMicroelectronics Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
BYW4200B-TR
BYW4200B-TR - Brand New STMicroelectronics Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: BYW4200B-TR In Stock
Contact us
ManufacturerSTMicroelectronics
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Package-CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageD-Pak
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeStandard
Current-Reverse-Leakage-Vr10μA @ 200V
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.25V @ 12A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max200V
Current-Average-Rectified-Io4A
Reverse-Recovery-Time-trr35ns
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction150°C (Max)
DESCRIPTION
Single chip rectifier suited to Switch Mode Power Supplies and high frequency converters.
SUITED TO SMPS AND DRIVES
■ SURFACE MOUNT PACKAGE
■ VERY LOW FORWARD LOSSES
■ NEGLIGIBLE SWITCHING LOSSES
■ HIGH SURGE CURRENT CAPABILITY
■ FEATURES AND BENEFITS
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈