MJE13009-2
MJE13009-2 MJE13009-2 - Brand New Fairchild Semiconductor IC Chips
Get Quote
Buy Now
MJE13009-2
MJE13009-2 - Brand New Fairchild Semiconductor IC Chips
Manufacturer Part No: MJE13009-2 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerFairchild Semiconductor
Product CategoryIC Chips
DESCRIPTION
The MJE13009 is designed for high–voltage, high–speed power switching inductive circuits where fall time is critical. They are particularly suited for 115 and 220 V switch mode applications such as Switching Regulators, Inverters, Motor Controls, Solenoid/Relay drivers and Deflection circuits.
FEATURES
  • VCEO 400 V and 300 V
  • Reverse Bias SOA with Inductive Loads @ TC = 100℃
  • Inductive Switching Matrix 3 ~ 12 Amp, 25 and 100℃ tc @ 8 A, 100℃ is 120 ns (Typ).
  • 700 V Blocking Capability
  • SOA and Switching Applications Information.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈