DF13-9P-1.25H(20)
DF13-9P-1.25H(20) DF13-9P-1.25H(20) - Brand New Hirose Rectangular Connectors Housings
Get Quote
Buy Now
DF13-9P-1.25H(20)
DF13-9P-1.25H(20) - Brand New Hirose Rectangular Connectors Housings
Manufacturer Part No: DF13-9P-1.25H(20) In Stock
SeriesDF13
PackagingTube
TerminationSolder
Mounting-TypeSurface Mount, Right Angle
FeaturesBoard Guide
Connector-TypeHeader, Shrouded
Contact-FinishTin
Contact-Finish-Thickness-
Number-of-Positions9 Positions
Number-of-Positions-LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
__
1.25mm Pitch Miniature Crimping Connector
■Features
1. Miniature Size
Designed in the low profile at mounting height 5.8mm.
(SMT mounting straight type)
(For DIP type, the mounting height is to 5.3mm to the straight and 3.6mm at the right angle)
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈