NS12575T470MN
NS12575T470MN NS12575T470MN - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NS12575T470MN
NS12575T470MN - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NS12575T470MN In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNS
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating2.95A
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.309" (7.85mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency47μH
DC resistance (DCR)61.8 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation3.76A
Q factor-
Self Resonant Frequency6.5MHz
Frequency-Test100kHz
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈