MB15F73ULPFT-G-BND
Get Quote
Buy Now
MB15F73ULPFT-G-BND
MB15F73ULPFT-G-BND - Brand New FUJITSU Clock Generators / Frequency Synthesizers / PLL
Manufacturer Part No: MB15F73ULPFT-G-BND In Stock
Contact us
ManufacturerFujitsu
Product CategoryClock Generators and Frequency Synthesizers
■DESCRIPTION
The Fujitsu MB15F73UL is a serial input Phase Locked Loop (PLL) frequency synthesizer with a 2250 MHz and
a 600 MHz prescalers. A 64/65 or a 128/129 for the 2250 MHz prescaler, and a 8/9 or a 16/17 for the 600 MHz prescaler can be selected for the prescaler that enables pulse swallow operation.
■FEATURES
• High frequency operation : RF synthesizer : 2250 MHz Max.
: IF synthesizer : 600 MHz Max.
• Low power supply voltage : VCC =2.4 to 3.6 V
• Ultra low power supply current : ICC =3.2 mA Typ.
(VCC =Vp =2.7 V, Ta = +25 °C, SWIF =SWRF =0 in IF/RF locking state)
• Direct power saving function : Power supply current in power saving mode
Ty p. 0 .1 µA (VCC =Vp =2.7 V, Ta = +25 °C)
Max. 10µA (VCC =Vp =2.7 V)
• Software selectable charge pump current : 1.5 mA/6.0 mA Typ.
• Dual modulus prescaler : 2250 MHz prescaler (64/65 or128/129) /600 MHz prescaler (8/9 or 16/17)
• 23 bit shift register
• Serial input binary 14-bit programmable reference divider : R =3 to 16,383
• Serial input programmable divider consisting of:
- Binary 7-bit swallow counter : 0 to 127
- Binary 11-bit programmable counter : 3 to 2,047
• On-chip phase control for phase comparator
• On-chip phase comparator for fast lock and low noise
• Built-in digital locking detector circuit to detect PLL locking and unlocking
• Operating temperature : Ta = −40 °C to +85 °C
• Serial data format compatible with MB15F02SL
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈