SS12P4S-M3/87A
Get Quote
Buy Now
SS12P4S-M3/87A
SS12P4S-M3/87A - Brand New Vishay Semiconductor Diodes Division Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: SS12P4S-M3/87A In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Semiconductor Diodes Division
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
SerieseSMP®
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Supplier-Device-PackageTO-277A (SMPC)
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr800μA @ 40V
Voltage-Forward-Vf-Max-If600mV @ 12A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max40V
Current-Average-Rectified-Io12A
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F750pF @ 4V, 1MHz
Operating-Temperature-Junction-55°C ~ 150°C
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈