F1206A1R25FWTR
F1206A1R25FWTR F1206A1R25FWTR - Brand New AVX Fuses
Get Quote
Buy Now
F1206A1R25FWTR
F1206A1R25FWTR - Brand New AVX Fuses
Manufacturer Part No: F1206A1R25FWTR In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fuses
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryFuses
Color-
SeriesAccu-Guard®
ProductSurface Mount Fuse
PackagingTape & Reel (TR)
Current-Rating1.25A
TradenameAccu-Guard II
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height1.2 mm
Length3.1 mm
Width1.6 mm
Package-Case1206 (3216 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.122" L x 0.063" W x 0.047" H (3.10mm x 1.60mm x 1.20mm)
Voltage-Rating-AC-
Voltage-Rating-DC32 VDC
Fuse-TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
Response-TimeFast
ApprovalscUL, UL
Breaking-Capacity-Rated-Voltage50A
MeltingI2t0.009
Resistance0.15 Ohms
Fuse-Size-Group1206 (3216 metric)
Interrupt-Rating50 Amps
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈