IHSM4825ER180L
IHSM4825ER180L IHSM4825ER180L - Brand New Vishay Dale Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
IHSM4825ER180L
IHSM4825ER180L - Brand New Vishay Dale Fixed Inductors
Manufacturer Part No: IHSM4825ER180L In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerVishay Dale
Product CategoryFixed Inductors
SeriesIHSM-4825
ProductPower Inductors
TypeHigh Current Surface Mount Inductor
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating1.9A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height5.72 mm
Length13.72 mm
Width6.35 mm
Package-Case4825
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Tolerance±15%
Height-Seated-Max0.225" (5.72mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency1 kHz
Inductance-Frequency18μH
DC resistance (DCR)119 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation1.1A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1kHz
Maximum-DC-Current500 mA
Maximum-DC-Resistance1.37 Ohms
FEATURES
• Flame retardant encapsulant (UL 94 V-0)
• Completely encapsulated winding provides
superior environmental protection and moisture
resistance
• High current unit in surface mount package
printed with model, inductance value and date code
• Compatible with infrared or conventional reflow soldering
methods
• Pick and place compatible
• Tape and reel packaging for automatic handling
• Material categorization: For definitions of compliance
please see www.vishay.com/doc?99912
APPLICATIONS
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈