MLK1005S5N6D
MLK1005S5N6D MLK1005S5N6D - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MLK1005S5N6D
MLK1005S5N6D - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MLK1005S5N6D In Stock
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000023 oz
Current-Rating400mA
Termination-StyleSMD/SMT
QualificationCommercial
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.5 mm
Length1 mm
Width0.5 mm
Package-Case0402 (1005 metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance±0.5nH
Height-Seated-Max0.024" (0.60mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 MHz
Inductance-Frequency5.6nH
DC resistance (DCR)300 mOhm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor7 @ 100MHz
Self Resonant Frequency5.7GHz
Frequency-Test100MHz
Maximum-DC-Current400 mA
Maximum-DC-Resistance300 mOhms
Self-Resonant-Frequency6.7 GHz
Q-Minimum22
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈