ECW-F2W104JAQ
ECW-F2W104JAQ ECW-F2W104JAQ - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
ECW-F2W104JAQ
ECW-F2W104JAQ - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Manufacturer Part No: ECW-F2W104JAQ In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesECW-F(A)
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance0.1μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.512" L x 0.201" W (13.00mm x 5.10mm)
ApplicationsHigh Frequency, Switching
Tolerance±5%
Lead-Spacing0.394" (10.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.622" (15.80mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Voltage-Rating-AC-
Voltage-Rating-DC450V
● Flame retardant epoxy resin coating
● 85 °C, 85 % RH, W.V. × 1.0 for 500 hours
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈