FS50KMJ-03
FS50KMJ-03 FS50KMJ-03 - Brand New MITSUBISHI IC Chips
Get Quote
Buy Now
FS50KMJ-03
FS50KMJ-03 - Brand New MITSUBISHI IC Chips
Manufacturer Part No: FS50KMJ-03 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerMitsubishi
Product CategoryIC Chips
Product Details
__
HIGH-SPEED SWITCHING USE
● 4V DRIVE
● VDSS ................................................................................. 30V
● rDS (ON) (MAX) ............................................................. 19mΩ
● ID ........................................................................................ 50A
● Integrated Fast Recovery Diode (TYP.) ............ 60ns
● Viso ............................................................................... 2000V
APPLICATION
Motor control, Lamp control, Solenoid control DC-DC converter, etc.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈