SN74LVC1G32MDCKREP
SN74LVC1G32MDCKREP SN74LVC1G32MDCKREP - Brand New Texas Instruments Gates and Inverters
Get Quote
Buy Now
SN74LVC1G32MDCKREP
SN74LVC1G32MDCKREP - Brand New Texas Instruments Gates and Inverters
Manufacturer Part No: SN74LVC1G32MDCKREP In Stock
Contact us
ManufacturerTexas Instruments
Product CategoryGates and Inverters
Series74LVC
ProductSingle-Function Gate
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000705 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseSC-70-5
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Features-
Voltage-Supply1.65 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-PackageSC-70-5
Number-of-Circuits1 Circuit
IC Number of Gates1 Gate
Number-of-Inputs2 Inputs
Quiescent Current10μA
Current-Output-High-Low32mA, 32mA
Max-Propagation-Delay-V-Max-CL4.5ns @ 5V, 50pF
Logic-TypeOR Gate
Logic-Level-Low0.7 V ~ 0.8 V
Logic-Level-High1.7 V ~ 2 V
Maximum Operating Temperature+ 125 C
Operating temperature range- 55 C
Part-#-AliasesV62/04734-02XE
Supply-Voltage-Max5.5 V
Supply-Voltage-Min1.65 V
Logic-FamilyLVC
Propagation Delay5.7 ns
High-Level-Output-Current- 32 mA
Low-Level-Output-Current32 mA
Number-of-Input-Lines2 Input
Number-of-Output-Lines1 Output
Logic-FunctionOR
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈