160103J630C-F
160103J630C-F 160103J630C-F - Brand New Cornell Dubilier Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
160103J630C-F
160103J630C-F - Brand New Cornell Dubilier Film Capacitors
Manufacturer Part No: 160103J630C-F In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerCornell Dubilier
Product CategoryFilm Capacitors
Series160
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance10000pF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Lead-Spacing0.394" (10.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.374" (9.50mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Metallized
Voltage-Rating-AC220V
Voltage-Rating-DC630V
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈