GRM1557U1H7R5DZ01D
GRM1557U1H7R5DZ01D GRM1557U1H7R5DZ01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM1557U1H7R5DZ01D
GRM1557U1H7R5DZ01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM1557U1H7R5DZ01D In Stock
Package-Case0402 (1005 Metric)
Capacitance7.5pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±0.5pF
Temperature-CoefficientU2J
Ratings-
Thickness-Max0.022" (0.55mm)
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈