HL02320GTTR
HL02320GTTR HL02320GTTR - Brand New AVX Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
HL02320GTTR
HL02320GTTR - Brand New AVX Fixed Inductors
Manufacturer Part No: HL02320GTTR In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryFixed Inductors
SeriesMLO™
ProductRF Inductors
TypeMultilayer
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000023 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating150mA
Termination-StyleSMD/SMT
TradenameMLO
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.35 mm
Length1 mm
Width0.58 mm
Package-Case0402 (1005 metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.039" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)
Tolerance±2%
Height-Seated-Max0.018" (0.45mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency32nH
DC resistance (DCR)1.935 Ohm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor28 @ 450MHz
Self Resonant Frequency1.73GHz
Frequency-Test450MHz
Maximum-DC-Current150 mA
Maximum-DC-Resistance1.935 Ohms
Self-Resonant-Frequency7.73 GHz
Q-Minimum28
DESCRIPTION
The HL02R Series offers an extensive selection of input and output voltage combinations to choose from. These minature, regulated DC/DC converters come in a 24 pin DIP and SMD packages. This small size is possible through the use of surface mount manufacturing technologies.
FEATURES
● LOW COST
● INTERNAL FILTERING
● LOW OUTPUT NOISE
● SHORT CIRCUIT PROTECTION
● SURFACE MOUNT CONSTRUCTION
● TEMPERATURE RANGE: -25°C TO +70°C
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈