CAY10-100J4LF
CAY10-100J4LF CAY10-100J4LF - Brand New BOURNS Resistor Networks, Arrays
Get Quote
Buy Now
CAY10-100J4LF
CAY10-100J4LF - Brand New BOURNS Resistor Networks, Arrays
Manufacturer Part No: CAY10-100J4LF In Stock
Contact us
ManufacturerBourns
Product CategoryResistor Networks, Arrays
SeriesCAY10
PackagingAlternate Packaging
Height0.018" (0.45mm)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Applications-
Supplier-Device-Package
Tolerance±5%
Temperature-Coefficient±250ppm/°C
Circuit-TypeIsolated
Resistance-Ohms10
Number-of-Resistors4 Resistors
Number-of-Pins8 Pins
Power-Per-Element62.5mW
Package-Case0804, Convex, Long Side Terminals
Product Details
__
Chip Resistors
Tere are four series of Chip Resistors:
• CR Model offers 1 % and 5 % tolerance for values from 1 ohm to 10M ohms
• CRH Model offers 1 % tolerance for values from 1.02M ohms to 10M ohms
• CRL Model offers 1 % and 5 % tolerance for values from .010 ohms to 9.1 ohms
• CRP Model offers 0.1 % tolerance for values from 100 ohms to 360K ohms
Applications:
Bourns offers seven sizes of Chip Resistors for most market requirements.
Chip Resistor and Chip Array Applications
• Test equipment
• Consumer electronics
• Appliances
• Telecommunications
• Hand-held electronics
• Ofce equipment
• Industrial equipment
• Small signal instrumentation
• DC/DC converters in power modules
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈