12063C154KAT2A
12063C154KAT2A 12063C154KAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
12063C154KAT2A
12063C154KAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 12063C154KAT2A In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Package-Case1206 (3216 Metric)
Capacitance0.15μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.037" (0.94mm)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈