C3216Y5V0J476Z
C3216Y5V0J476Z C3216Y5V0J476Z - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C3216Y5V0J476Z
C3216Y5V0J476Z - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C3216Y5V0J476Z In Stock
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1206 (3216 Metric)
Capacitance47μF
Operating-Temperature-30°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated6.3V
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance-20%, +80%
Temperature-CoefficientY5V (F)
Ratings-
Thickness-Max0.069" (1.75mm)
Features
• A monolithic structure ensures superior mechanical strength and reliability.
• Composed of only ceramics and metals, these capacitors provide extremely dependable performance,
exhibiting virtually no degradation even when subjected to temperature extremes.
process.
• Low residual inductance assures superior frequency characteristics.
high frequency and high-density type power supplies.
Applications
• Electronics equipment
• Mobile communications equipment
• Office automation equipment
• Automotive electronics
• Test and measurement equipment
• Hybrid ICs, etc.
• Decoupling
• Smoothing
• Charge pump
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈