TR/3216LV375-R
TR/3216LV375-R TR/3216LV375-R - Brand New EATON Fuses
Get Quote
Buy Now
TR/3216LV375-R
TR/3216LV375-R - Brand New EATON Fuses
Manufacturer Part No: TR/3216LV375-R In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fuses
Contact us
ManufacturerEaton
Product CategoryFuses
Color-
SeriesCHIP 3216LV
ProductSurface Mount Fuse
PackagingTape & Reel (TR)
Part-AliasesTR-3216LV375-R
Unit-Weight0.016000 oz
Current-Rating375mA
Height0.9 mm
Length3.2 mm
Width1.6 mm
Package-Case1206 (3216 Metric)
Operating-Temperature-65°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W x 0.035" H (3.20mm x 1.60mm x 0.90mm)
Voltage-Rating-AC125 V
Voltage-Rating-DC125 VDC
Fuse-TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
Response-TimeFast
ApprovalsCSA, UL
Breaking-Capacity-Rated-Voltage50A
MeltingI2t0.001
Fuse-Size-Group1206 (3216 metric)
Interrupt-Rating50 Amps
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈