FFPF30UA60S
FFPF30UA60S FFPF30UA60S - Brand New onsemi Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
FFPF30UA60S
FFPF30UA60S - Brand New onsemi Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: FFPF30UA60S In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingTube
Package-CaseTO-220-2
Mounting-TypeThrough Hole
Supplier-Device-PackageTO-220-2
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeStandard
Current-Reverse-Leakage-Vr100μA @ 600V
Voltage-Forward-Vf-Max-If2.2V @ 30A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max600V
Current-Average-Rectified-Io30A
Reverse-Recovery-Time-trr90ns
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction-65°C ~ 150°C
Features
• High voltage and high reliability
• High speed switching
• Low forward voltage
Applications
• General purpose
• Switching mode power supply
• Free-wheeling diode for motor application
• Power switching circuits
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈