MBRP400100CTLG
MBRP400100CTLG MBRP400100CTLG - Brand New ON Semiconductor Diodes, Rectifiers - Arrays
Get Quote
Buy Now
MBRP400100CTLG
MBRP400100CTLG - Brand New ON Semiconductor Diodes, Rectifiers - Arrays
Manufacturer Part No: MBRP400100CTLG Out of Stock
Contact us
ManufacturerON Semiconductor
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Arrays
CategoriesDiodes - Rectifiers - Arrays
SeriesSWITCHMODE?
PackagingTray
Part-StatusObsolete
Diode-Configuration1 Pair Common Cathode
Diode-TypeSchottky
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max100V
Current-Average-Rectified-Io-per-Diode200A
Voltage-Forward-Vf-Max-If830mV @ 200A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current-Reverse-Leakage-Vr6mA @ 100V
Mounting-TypeChassis Mount
Package-CasePowertap II
Supplier-Device-PackagePowerTap II
Base-Part-Number*
● Schottky Barrier Rectifier
● Guard Ring Protection
● 400 Amperes/80-100 Volts
● 175°C Junction Temperature
● Reverse Energy Tested
● ROHS Compliant
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈