160224J100D-F
160224J100D-F 160224J100D-F - Brand New Cornell Dubilier Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
160224J100D-F
160224J100D-F - Brand New Cornell Dubilier Film Capacitors
Manufacturer Part No: 160224J100D-F In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerCornell Dubilier
Product CategoryFilm Capacitors
Series160
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance0.22μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Lead-Spacing0.394" (10.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.433" (11.00mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Metallized
Voltage-Rating-AC63V
Voltage-Rating-DC100V
RESETTABLE CIRCUIT PROTECTION
APPLICATIONS
• Personal computers
• Laptop computers
• Personal digital assistants
• Transformers
• Small and medium electric motors
• Audio equipment and speakers
• Test and measurement equipment
• Security and fire alarm systems
• Personal care products
• Point–of–sale equipment
• Industrial controls
• Automotive electronics and harness protection
• Marine electronics
• Battery–operated toys
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈