MLF1005VR56JT000
MLF1005VR56JT000 MLF1005VR56JT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MLF1005VR56JT000
MLF1005VR56JT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MLF1005VR56JT000 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesMLF
ProductInductors
TypeMultilayer
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating120mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.5 mm
Length1 mm
Width0.5 mm
Package-Case0402 (1005 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance±5%
Height-Seated-Max0.022" (0.55mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency25 MHz
Inductance-Frequency560nH
DC resistance (DCR)1.95 Ohm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor15 @ 25MHz
Self Resonant Frequency170MHz
Frequency-Test25MHz
Maximum-DC-Current120 mA
Maximum-DC-Resistance1.35 Ohms
Self-Resonant-Frequency250 MHz
Core-MaterialFerrite
Q-Minimum15
**Various digital devices are required to be further downsized yet remain
FEATURES
• Magnetically shielded configuration allowing for high-density mounting.
• Does not contain lead and is compatible with lead-free soldering.
• It is a product conforming to RoHS directive.
APPLICATIONS
Signal processing modules such as cellular phones and tuners
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈