AM80A-300L-120F18
AM80A-300L-120F18 AM80A-300L-120F18 - Brand New Astec Power DC-DC Converters
Get Quote
Buy Now
AM80A-300L-120F18
AM80A-300L-120F18 - Brand New Astec Power DC-DC Converters
Manufacturer Part No: AM80A-300L-120F18 Out of Stock
MOQ: 1pcs
Category: DC-DC Converters
Contact us
ManufacturerAstec Power
Product CategoryDC DC Converters
SeriesAM80A
TypeNon-Isolated PoL Module
PackagingBulk
Package-CaseModule
Operating-Temperature-20°C ~ 100°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesRemote On/Off, OTP, OVP
Size-Dimension4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
ApplicationsITE (Commercial)
Number-of-Outputs1 Output
Current-Output-Max18A
Voltage-Input-Min180V
Voltage-Input-Max400V
Voltage-Isolation-
Voltage-Output-112V
Voltage-Output-2-
Voltage-Output-3-
Efficiency0.87
Power-Watts-Manufacture-Series240W
DESCRIPTION
The AM80610-030 is a high power, common base NPN silicon bipolar device optimized for CW operation in the 620 - 960 MHz frequency range.
The AM80610-030 is provided in the industry standard, metal/ceramic AMPAC hermetic package.
■ REFRACTORY/GOLD METALLIZATION
■ EMITTER SITE BALLASTED
■ INPUT/OUTPUT MATCHING
■ METAL/CERAMIC HERMETIC PACKAGE
■ POUT = 30 W MIN. WITH 8.5 dB GAIN
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈