78D12AL-TN3-R
78D12AL-TN3-R 78D12AL-TN3-R - Brand New UTC IC Chips
Get Quote
Buy Now
78D12AL-TN3-R
78D12AL-TN3-R - Brand New UTC IC Chips
Manufacturer Part No: 78D12AL-TN3-R In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerUTC
Product CategoryIC Chips
DESCRIPTION
The Contek 78DXX family is monolithic fixed voltage regulator integrated circuit .They are suitable for applications that required supply current up to 0.5 A.
FEATURE
Output current up to 0.5 A
Fixed output voltage of 5V, 6V, 8V, 9V, 12V, 15V ,18V and 24V available
Thermal overload shutdown protection
Short circuit current limiting
* Output transistor SOA protection
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈