PIC24F32KA301-I/P
PIC24F32KA301-I/P PIC24F32KA301-I/P - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Get Quote
Buy Now
PIC24F32KA301-I/P
PIC24F32KA301-I/P - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Manufacturer Part No: PIC24F32KA301-I/P In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Microcontrollers
Contact us
ManufacturerMicrochip Technology
Product CategoryMicrocontrollers
SeriesPIC® XLP™ 24F
ProductMCU
PackagingTube
Package-Case20-DIP (0.300", 7.62mm)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier-Device-Package20-PDIP
Number-of-I-O18 I/O
Speed32MHz
EEPROM-Size512 x 8
Core-ProcessorPIC
RAM-Size2K x 8
Program MemoryFLASH
PeripheralsBrown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
ConnectivityI2C, IrDA, LIN, SPI, UART/USART
Voltage-Supply-Vcc-Vdd1.8 V ~ 3.6 V
Core-Size16-Bit
Program-Memory-Size32KB (11K x 24)
Data-ConvertersA/D 12x12b
Oscillator-TypeInternal
Operating-Supply-Voltage2 V to 3.6 V
Interface-TypeI2C SPI
CorePIC
Processor-SeriesPIC24F
Data-Bus-Width16 bit
Data-RAM-Size4 kB
Data-RAM-TypeSRAM
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈