FCP1206H332G-H1
FCP1206H332G-H1 FCP1206H332G-H1 - Brand New Cornell Dubilier Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
FCP1206H332G-H1
FCP1206H332G-H1 - Brand New Cornell Dubilier Film Capacitors
Manufacturer Part No: FCP1206H332G-H1 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerCornell Dubilier
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesFCP
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Package-Case1206 (3216 Metric)
Capacitance3300pF
TerminationSolder Pads
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Features-
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
ApplicationsHigh Frequency, Switching
Tolerance±2%
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.043" (1.09mm)
Dielectric-MaterialPolyphenylene Sulfide (PPS)
Voltage-Rating-AC-
Voltage-Rating-DC50V
** Description **
miniaturization and higher efficiency.
** Features **
• 650V @T J = 150°C
• Typ. Rds(on)=0.22 :
• Ultra low gate charge (typ. Qg=45nC)
• Low effective output capacitance (typ. Coss.eff=110pF)
• 100% avalanche tested
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈