74F139SC
74F139SC 74F139SC - Brand New onsemi Signal Switches / Encoders & Decoders / Multiplexers
Get Quote
Buy Now
74F139SC
74F139SC - Brand New onsemi Signal Switches / Encoders & Decoders / Multiplexers
Manufacturer Part No: 74F139SC In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategorySignal Switches, Multiplexers, Decoders
Series74F
TypeDecoder/Demultiplexer
PackagingTube
Package-Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating-Temperature0°C ~ 70°C
Mounting-TypeSurface Mount
Voltage-Supply4.5 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package16-SOIC
Voltage-Supply-SourceSingle Supply
Circuit1 x 2:4
Current-Output-High-Low1mA, 20mA
Independent-Circuits2
General Description
Features
Multifunction capability
Two completely independent 1-of-4 decoders
Active LOW mutually exclusive outputs
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈