ECW-H16183JV
ECW-H16183JV ECW-H16183JV - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
ECW-H16183JV
ECW-H16183JV - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Manufacturer Part No: ECW-H16183JV In Stock
Package-CaseRadial
Capacitance0.018μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.906" L x 0.413" W (23.00mm x 10.50mm)
ApplicationsHigh Frequency, Switching
Tolerance±5%
Lead-Spacing0.787" (20.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.827" (21.00mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Voltage-Rating-AC-
Voltage-Rating-DC1600V (1.6kV)
● Flame retardant epoxy resin coating
● 85 °C, 85 % RH, W.V. × 1.0 for 500 hours
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈