CD10-E2GA152MYNS
CD10-E2GA152MYNS CD10-E2GA152MYNS - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
CD10-E2GA152MYNS
CD10-E2GA152MYNS - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: CD10-E2GA152MYNS In Stock
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesCD
PackagingBulk
Package-CaseRadial, Disc
Capacitance1500pF
Operating-Temperature-25°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesHigh Voltage
Voltage-Rated250VAC
Size-Dimension0.394" Dia (10.00mm)
ApplicationsSafety
Tolerance±20%
Temperature-CoefficientE
Lead-StyleStraight
Failure-Rate-
Lead-Spacing0.394" (10.00mm)
Height-Seated-Max0.551" (14.00mm)
RatingsX1, Y1
Thickness-Max-
Product Details
__
Highlights
- Reel packaging available
- High temperature – up to +150 ºC
- Dimensions meet EIA RS153B specifcation
- 100,000 V/µs dV/dt pulse capability minimum
- Non-flammable units that meet IEC 695-2-2 are available
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈