IS42S16400F-6TLI
IS42S16400F-6TLI IS42S16400F-6TLI - Brand New ISSI Memory
Get Quote
Buy Now
IS42S16400F-6TLI
IS42S16400F-6TLI - Brand New ISSI Memory
Manufacturer Part No: IS42S16400F-6TLI In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Memory
Contact us
ManufacturerISSI
Product CategoryMemory ICs
Series-
PackagingTray
Package-Case54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceParallel
Voltage-Supply3 V ~ 3.6 V
Supplier-Device-Package54-TSOP II
Memory Capacity64M (4M x 16)
Memory-TypeSDRAM
Speed166MHz
Format-MemoryRAM
OVERVIEW
FEATURES
• Clock frequency: 200, 166, 143, 133 MHz
• Fully synchronous; all signals referenced to a positive clock edge
• Internal bank for hiding row access/precharge
• Single 3.3V power supply
• LVTTL interface
• Programmable burst length
– (1, 2, 4, 8, full page)
• Programmable burst sequence:
Sequential/Interleave
• Self refresh modes
• Auto refresh (CBR)
• 4096 refresh cycles every 64 ms (Com, Ind, A1 grade) or 16ms (A2 grade)
• Random column address every clock cycle
• Programmable CAS latency (2, 3 clocks)
• Burst read/write and burst read/single write operations capability
• Burst termination by burst stop and precharge command
OPTIONS
• Package:
54-pin TSOP II
54-ball FBGA (8mm x 8mm)
• Operating Temperature Range
Commercial (0℃ to +70℃)
Industrial (-40℃ to +85℃)
Automotive Grade A1 (-40℃ to +85℃)
Automotive Grade A2 (-40℃ to +105℃)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈