C0402C0G1C4R3B
C0402C0G1C4R3B C0402C0G1C4R3B - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C0402C0G1C4R3B
C0402C0G1C4R3B - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C0402C0G1C4R3B In Stock
Package-Case01005 (0402 Metric)
Capacitance4.3pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated16V
Size-Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±0.1pF
Ratings-
Thickness-Max0.009" (0.22mm)
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈