766163390GP
766163390GP 766163390GP - Brand New CTS Components Resistor Networks, Arrays
Get Quote
Buy Now
766163390GP
766163390GP - Brand New CTS Components Resistor Networks, Arrays
Manufacturer Part No: 766163390GP In Stock
Contact us
ManufacturerCTS Components
Product CategoryResistor Networks, Arrays
Series766
PackagingTube Alternate Packaging
Height0.069" (1.75mm)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Applications-
Supplier-Device-Package-
Tolerance±2%
Temperature-Coefficient±200ppm/°C
Circuit-TypeIsolated
Resistance-Ohms39
Number-of-Resistors8 Resistors
Number-of-Pins16 Pins
Power-Per-Element160mW
Package-Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
DESCRIPTION
FEATURES
■ 6 Configurations
■ Inductance to 11mH
■ Toroidal Construction
■ Up to 50 VµS ET
■ Fully Encapsulated
■ PCB Mounting
■ Industry Standard Pinout
■ Isolation to 500VDC
■ UL 94V-0 Package Material
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈