MC100EL51DG
MC100EL51DG MC100EL51DG - Brand New onsemi Flip Flops
Get Quote
Buy Now
MC100EL51DG
MC100EL51DG - Brand New onsemi Flip Flops
Manufacturer Part No: MC100EL51DG In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Flip Flops
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryFlip-Flop
Series100EL
TypeD-Type
PackagingTube Alternate Packaging
Unit-Weight0.019048 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseSOIC-8
Input-TypeSingle-Ended
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting-TypeSurface Mount
Output-TypeDifferential
FunctionReset
Voltage-Supply-4.2 V ~ -5.7 V
Number-of-Circuits1 Circuit
Frequency-Clock2.8GHz
Number-of-Elements1 Element
Current-Output-High-Low-
Max-Propagation-Delay-V-Max-CL-
Current-Quiescent29mA
Logic-TypeFlip-Flop
Number-of-Bits-per-Element1
Trigger-TypePositive, Negative
Input-Capacitance-
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
PolarityInverting/Non-Inverting
Supply-Voltage-Max+/- 5.7 V
Supply-Voltage-Min+/- 4.2 V
Logic-Family100
Propagation Delay0.565 ns
Number-of-Input-Lines1 Input Line
Number-of-Output-Lines1 Output Line
Description
Features
• 475 ps Propagation Delay
• 2.8 GHz Toggle Frequency
• ESD Protection:
♦ > 1 kV Human Body Model
♦ > 100 V Machine Model
• PECL Mode Operating Range:
♦ VCC = 4.2 V to 5.7 V with VEE = 0 V
• NECL Mode Operating Range:
♦ VCC = 0 V with VEE = −4.2 V to −5.7 V
• Internal Input Pulldown Resistors on D, R, and CLK
• Meets or Exceeds JEDEC Spec EIA/JESD78 IC Latchup Test
• Moisture Sensitivity:
♦ Level 1 for SOIC−8 NB
♦ Level 3 for TSSOP−8
♦ For Additional Information, see Application Note AND8003/D
• Flammability Rating:
♦ UL 94 V−0 @ 0.125 in, Oxygen Index: 28 to 34
• Transistor Count = 73 devices
• These Devices are Pb-Free, Halogen Free and are RoHS Compliant
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈