ECQ-E2W154KC
ECQ-E2W154KC ECQ-E2W154KC - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
ECQ-E2W154KC
ECQ-E2W154KC - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Manufacturer Part No: ECQ-E2W154KC In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesECQ-E(C)
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance0.15μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.728" L x 0.236" W (18.50mm x 6.00mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Lead-Spacing0.591" (15.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.669" (17.00mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Metallized
Voltage-Rating-AC-
Voltage-Rating-DC450V
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈