KC7050T250.000L20E00
KC7050T250.000L20E00 KC7050T250.000L20E00 - Brand New AVX Corp/Kyocera Corp Oscillators
Get Quote
Buy Now
KC7050T250.000L20E00
KC7050T250.000L20E00 - Brand New AVX Corp/Kyocera Corp Oscillators
Manufacturer Part No: KC7050T250.000L20E00 In Stock
Product CategoryOscillators
SeriesKC7050T-L2, Kyocera
ProductClock Oscillators
TypeSO (SAW)
PackagingAlternate Packaging
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.051" (1.30mm)
Package-Case2820 (7050 metric)
Frequency250MHz
Operating-Temperature0°C ~ 70°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
FunctionEnable/Disable
Voltage-Supply2.5V
OutputLVDS
Supply Current70mA
Ratings-
Frequency-Stability±50ppm
Maximum Operating Temperature+ 70 C
Operating temperature range0 C
Operating-Supply-Voltage2.5 V
Supply-Voltage-Max2.5 V
Output-FormatLVDS
Features
• Surface mount type suitable for auto pick-and-place
• Reflow compatible
• CMOS, TTL IC direct drive is possible
• With tri-state function
• Broad frequency range 80MHz (PLL circuit is built in)
• Supply voltage VCC=5.0V available
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈